Terminologie Sticky Password

Produktová řada Sticky Password:

Sticky Password Premium – náš hlavní produkt který podporuje všechny funkce, platformy a možnosti synchronizace.

Sticky Password Free – Sticky Password Free podporuje všechny platformy podporované Premium verzí. Klíčová limitace Free verze je synchronizace. Zatímco můžete používat Sticky Password Free na jakémkoliv z Vašich zařízení, synchronizace zašifrované databáze mezi nimi není podporována. Pro získání výhod ze synchronizace dat, prosím upgradujte na verzi Premium.

Sticky Password Free i Sticky Password Premium mají stejný instalační soubor. Jestliže jste ještě Sticky Password nezkoušeli, budete mít možnost vyzkoušet plnou funkčnost Premium verze. Máte možnost zakoupení licence kdykoliv během úvodní 30-ti denní lhůty. Pokud svoji instalaci během této lhůty neaktivujete Licenčním Klíčem, Sticky Password se změní na Free verzi.

Termíny spojené se synchronizací:

StickyID – Vaše emailová adresa, která je vyžadována jako unikátní identifikátor pro přístup k Vašemu účtu StickyAccount.

Hlavní Hesloheslo, které si vytvoříte během instalace Sticky Password pro ochranu dat ve vaší databázi.Vaše Hlavní heslo je klíčem pro vaši zašifrovanou databázi a také pro váš účet StickyAccount. Toto je jediné heslo, které si budete muset pamatovat, a je důležité toto heslo nezapomenout či neztratit. Vaše Hlavní Heslo není nikde uložené - tudíž není možné jej vám opět poslat, či jej resetovat v případě ztráty. Bez Hlavního Hesla není možné získat přístup k vaší databázi hesel či používat Sticky Password.

StickyAccount

– Váš cloudový účet ( my.stickypassword.com ), kde můžete spravovat Vaše nastavení jako způsob autorizace zařízení, Váš seznam Důvěryhodných zařízení atd., a zároveň Váš přístup k synchronizačním službám Sticky Password. Pro přístup k Vašemu StickyAccount je potřeba Vaše StickyID a StickyPass.

Termíny spojené s autorizací:

Jednorázový PIN kód – PIN kód, požadovaný když je povolena dvoufaktorová autorizace k připojení nového zařízení k Vašemu StickyAccount (toto nastavení může být změněno ve StickyAccount nastavení -> záložka Nastavení -> sekce Autorizace).

Jednorázový PIN bude automaticky poslán na Vaši StickyID (email) nebo Alternativní email (pokud si jej založíte) a musí být vložen po Vašich přihlašovacích údajích ke StickyAccount (StickyID a StickyPass). Jakmile je správný PIN vložen, zařízení bude přidáno na seznam důvěryhodných zařízení. Více o nastavení autorizace a seznamu důvěryhodných zařízení se dozvíte zde: Jak mohu spravovat svá důvěryhodná zařízení?