Zapomněl jsem Hlavní heslo, co mám dělat?

Zapomněl jsem Hlavní heslo, co mám dělat?

Bohužel, není možné obnovit zapomenuté Hlavní heslo. Naše firma Lamantine Software (Sticky Password) nemá přístup k vašemu Hlavnímu heslu, nebo do vaší databáze hesel. Ta je uložena v šifrovaném formátu na vašem zařízení.

Pokud jste zapomněl Hlavní Heslo, již není možné získat vaše hesla a přihlašovací údaje ze zašifrované databáze! Bude nutné založit novou databázi hesel s novým Hlavním Heslem.

Protože vaše Hlavní Heslo chrání také přístup do vašeho účtu StickyAccount, který drží licenční informaci a zašifrované zálohy databáze, bude nutné tento účet resetovat.

Pro založení nové databáze hesel s novým Hlavním Heslem a resetování vašeho účtu StickyAccount po ztrátě Hlavního Hesla kontaktujte naši zákaznickou podporu ze své emailové adresy použité jako StickyID na support@stickypassword.com. Náš tým podpory resetuje váš StickyAccount na serveru a poradí vám, jak znovu začít pracovat se Sticky Password s novým Hlavním Heslem.

Vezměte prosím na vědomí, že vaše databáze (lokální i cloudová) budou v průběhu této operace vymazány. Pouze vaše licenční informace společně se StickyID budou obnoveny.